پورتال سیمفا

پورتال سیمفا

با رشد روزافزون دنیاي فناوري اطلاعات، پشتیبانی از نیازهاي مشتریان و کسب و کار نیازمند بهبود رویه‌ها و سازماندهی بهتر امور در سراسر سازمان و به ویژه در فناوري اطلاعات است. از این رو گسترش روزافزون استفاده از ابزارهاي تیکتینگ در تمامی سازمان‌ها امري اجتناب‌ناپذیر است. پیاد‌ه‌سازي این سیستم با مکانیزه و فرایندمحور نمودن عملیات سازمان باعث سازمان‌دهی و اولویت‌دهی بهتر امور شده و نتایج زیر را به همراه دارد:

 1. آنالیز بهره‌وري و بهبود کارایی منابع انسانی
 2. صرفه جوی‌ هاي عملیاتی و کاهش هزینه
 3. افزایش کیفیت سرویس و سرعت پاسخگویی به مشتریان
 4. افزایش رضایتمندي مشتریان
 5. تهیه گزارشات حول شاخص‌هاي کلیدي عملکرد

سیمفا یک پورتال دو زبانه شامل مدیریت فرایندهای رخداد، درخواست، تغییر، انتشار و استقرار، مشکلات، فعالیت‌ها، مدیریت دانش، مدیریت سطح سرویس و همچنین کاتالوگ خدمات می‌باشد. قابلیت‌های این پورتال شامل:

 • ساخت نامحدود داشبوردها
 • ذکر نام افراد یا همان Mention کردن
 • اضافه نمودنwatch برای افراد خاص بر روی تیکت و نیز درج یادداشت اختصاصی روی هرکدام
 • جستجوی پیشرفته برروی انواع تیکت‌ها و همچنین ذخیره جستجوها در یک کارتابل جدید برای استفاده و دسترسی سریع‌تر
 • همچنین داشبورد مجزا یا نمودار از دیگر ویژگی‌های این پورتال می‌باشد.
 • امکان ایجاد وظیفه و مشاهده وظایف و همچنین مشاهده آن‌ها در تخته کانبان
 • مشاهده فعالیت‌ها و وظایف در تقویم‌کاری و اضافه نمودن به تقویم موبایل

پورتال سیمفا شامل بخش‌هایی جهت انجام اموری است که پیشتر توضیح داده شد و به چند نمونه آن در ادامه اشاره شده است:

A. اعلانات فعال و داشبورد شامل

 1. داشبورد کارشناس: که برای پیگیری کارهای کارشناس ضروری است.
 2. داشبورد پیمانکار: که با تمرکز بر سطح سرویس و خدمات در سطح فعالیت طراحی شده است.
 3. داشبورد کاربر نهایی نیز گزارشی کلی از فعالیتهای برعهده و یا انجام شده توسط کاربر می‌باشد.

B. داشبورد گزارشگیري

سامانه سیمفا قابلیت ارائه و نمایش گزارش‌هایی از تیکت‌هاي ایجاد شده متناسب با نیازهاي سازمان را دارد و با استفاده از پارامترهاي مختلف موجود امکان ایجاد تنوع در تعداد گزارش‌ها وجود خواهد داشت. طراحی این داشبورد براساس گزارشی از داده‌هاي بروز با قابلیت ایجاد داشبوردهاي تخصصی بوده که براساس نیاز و کاربرد آن براي مشتري می‌تواند شامل کنترل دسترسی، اضافه نمودن انواع نمودارها و فیلترها شود.

C. تقویم کاري

براي نمایش زمان بندي‌هاي فعالیت‌ها، زمان تخمینی و قطعی، شروع و پایان تغییرات، زمان‌هاي قطعی برنامه‌ریزي شده و مواردي از این قبیل کاربرد فراوانی دارد. سیمفا با قابلیت تعریف زمان‌هاي خاص و نمایش آن در تقویم فارسی وانگلیسی، کمک شایانی به عدم نقض SLA و زمانبندي تغییرات می‌نماید.

D. تیکت هاي من

هر کاربر براي مشاهده تیکت‌هایی که ثبت کرده می‌تواند به این بخش مراجعه کرده و آنها را به تفکیک مشاهده و پیگیري کند. کاربر می‌تواند آن دسته از تیکت‌هاي خود که هنوز در جریان است و بسته نشده را در بخش فعال ببیند و همچنین آنهایی که پاسخ داده‌شده و بسته شده‌است را در بخش کامل شده مشاهده نماید.

E. کاتالوگ خدمات

کاربر با انتخاب الگوي مناسب با درخواست و یا رخداد، پس از پرکردن فرم مربوطه تیکت را ایجاد کرده و به جریان می‌اندازد. در تمامی الگوها جریان کاري از پیش مشخص شده، اطلاعات لازم جهت پیگیري آن تیکت در پرسشنامه قرار داده شده و مسئول انجام و پیگیري مشخص شده است.

 

مدیریت و  پیگیری مواردی از جمله مدیریت رخداد، مدیریت درخواست، جستجوي پیشرفته، مدیریت فعالیت‌ها، مدیریت تغییر، مدیریت مشکل، مدیریت انتشار، مدیریت دانش و مدیریت وظایف در این بخش‌های دیگر این پورتال قرار دارد که در بروشور موجود در سایت به تفکیک و به‌طور کامل توضیح داده شده است.

اسکرول