خدمات

System Center Service Manager

نرم‌افزار Service Manager از سری محصولات شرکت مایکروسافت با نام  “System Center ” است که آخرین نسخه آن مربوط به سال ۲۰۱۹ می‌باشد، باعث بلوغ فرآیند‌های فناوری اطلاعات شده و یکپارچگی بین ماژول‌ها، بهترین مزیت رقابتی آن‌ها محسوب می‌شود. این محصولات براساس چارچوب .net  تعریف شده‌اند و همچنین معماریEnterprise  آن‌ها به همراه  ویژگی‌هایAuto Load  Balance و Auto Cluster، به نگهداری هرچه بهتر نرم‌افزار کمک شایانی می‌کند.

  1. مدیت رخدادها (Incident Management)
  2. مدیریت تغییرات (Change Management)
  3. مدیریت مشکلات (Problem Management)
  4. مدیریت درخواست سرویس (Service Request Management)

System Center Configuration Manager

نام این محصول که توسط مایکروسافت ارائه شده است، مخفف System Center Configuration Manager، یک راه حل یکپارچه می‌باشد و به کابران این امکان را می‌دهد تا تعداد زیادی رایانه مبتنی بر ویندوز ، لینوکس و حتی iOS  و اندرویدی را مدیریت کنند.  به زبان ساده یک مجموعه مدیریت نرم‌افزار مایکروسافت است.

به عبارت دیگر این محصول از کاربر نهایی گرفته تا مدیریت مراکز داده، کاربرد دارد. از مزایای این محصول نیز می‌توان افزایش سرعت و دقت مدیران شبکه و همچنین کاهش بار مدیریتی را نام برد.

System Center Operations Manager

یا به اصطلاح SCOM نرم‌افزاری بسیار قدرتمند جزء مجموعه نرم‌افزارهای مدیریت شرکت Microsoft System Center و برای پایش یا مانیتورینگ و گزارش‌گیری از عملکرد سرویس‌ها، دستگاه‌ها و عملیات بسیاری از کامپیوترها و همچنین برنامه‌های کابردی تحت سیستم‌عامل مایکروسافت است که زیرساخت ها و گردش کار سازمان به طور کامل از طریق یک کنسول واحد توسط کاربر و مدیران مرکز داده پیکربندی ، مدیریت و نظارت می‌شود.

به علاوه از طریق این محصول می‌توان کامپیوترهای شبکه ،ترافیک، سلامت سرور و امنیت دسترسی کاربران را نیز مدیریت کرد.

System Center Orchestrator

یک ابزار نرم‌افزاری اتوماسیون است که به کاربر اجازه می‌دهد نظارت و استقرار منابع مرکز داده را به صورت خودکار انجام دهد. به عنوان مثال، این سیستم قادر است به طور خودکار سیستم عامل‌های جدیدی را مستقر کند یا می‌تواند هشدارهایی را که قبلاً توسط (SCOM) ایجاد شده بود، به یک سیستم تیکتینگ رخداد ارسال نماید.

به عنوان یک مدیر فناوری اطلاعات، شما احتمالاً بسیاری از کارها و روش‌ها را برای سالم نگه‌داشتن محیط محاسبات خود انجام می‌دهید. ممکن است کارهای شخصی خودکار داشته باشید، اما به طور معمول، کل فرایند را انجام نمی‌دهید.

ITIL

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.

می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

اسکرول